🔥 Popular | Latest

justsomeantifas: kirinandvlindertje: justsomeantifas: when will i stop thinking i’m funny tho? source  Okay, a quick and rough calculation I’d say that this person bought about 2000 kcal worth of food, aka about enough for 1 day. For that same $11 I can probably buy a medium bag of rice, a dozen eggs, and some frozen vegetables, allowing me to make over a week worths of food, that is more nutritionally balanced than this. but that doesn’t fit the glamorous aesthetic of a healthy lifestyle. whatever will you do??? : bryan @bryanbinaxas Aug 8 All this abundance for $11, don't ever come at me with "Eating healthy is too expensive" Monique Thebo @grapholect 21h looks like a waste do you know how much ramen i could get for 11 dollars or are you just bad at math and cost per calories. I m a o next bryan @bryanbinaxas 21h Who's eating ramen if they're trying to be healthy? Stop 3 Monique Thebo @grapholect Replying to @bryanbinaxas is the subject "healthy food isnt expensive" or is it "to be healthy" 9:10 PM-9 Aug 2018 1 Retweet 29 Likes justsomeantifas: kirinandvlindertje: justsomeantifas: when will i stop thinking i’m funny tho? source  Okay, a quick and rough calculation I’d say that this person bought about 2000 kcal worth of food, aka about enough for 1 day. For that same $11 I can probably buy a medium bag of rice, a dozen eggs, and some frozen vegetables, allowing me to make over a week worths of food, that is more nutritionally balanced than this. but that doesn’t fit the glamorous aesthetic of a healthy lifestyle. whatever will you do???

justsomeantifas: kirinandvlindertje: justsomeantifas: when will i stop thinking i’m funny tho? source  Okay, a quick and rough calcul...

Save